3 Şubat 2017 Cuma

Yabancı Dizi Önerileri

Belirli bir seviyenin üzerindeki insanlar genelde yabancı dizileri tercih ediyor. Bu diziler gelişmiş dünya düzeninde insanın kendini dünya vatandaşı gibi hissetmesini sağlıyor belkide. Dar bir alanda sığ senaryolarla çekilen çoğu yerli dizilerin aksine bu diziler insanı başka diyarlara götürüyor.  
Bir başlandı mı günlerce izlenecek dizinin tatmin edici olması arzulanır. Yıllardır yabancı dizi izliyorum. İzlediğim diziler içinden size bir top on listesi hazırladım. Bu dizileri izlemeden ölmeyin cümlesini sevmediğim için ben size şunu diyorum Bu dizileri izlemeden yaşamayın.

Mutlaka izlenmesi gereken diziler:


10. Prison Break 
Macera - 12 Yaş Üzeri IMDB: 8.6 Benim puanım: 8.8
Hapisaneden kaçış serüveni de diyebileceğimiz dizi de kahramanlarımız sürükleyici bir maceranın içine girmektedirler. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

***


9. Rome
Macera - Savaş - Tarihi - 14 Yaş Üzeri IMDB: 8.7 Benim Puanım: 9.0
Jull Sezar!ın etrafında gelişen olayların anlatıldığı rome dizisi muhteşem bir antik dönem ziyafeti sunmaktadır. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

***


8. Spartaküs 
Macera- Savaş- Erotik (16 yaş üzeri) IMDB: 8.7
Roma'nın korkulu rüyası olan Spartaküs'ün hayatını anlatan bir başyapıt. Dövüş sahneleri kadar cüretkar  bölümleriyle de izleyicide derin izler bırakan enfes bir başyapıt. 

***


7.Shameless
Komedi - (14 yaş üzeri) IMDB: 8.7
Muhteşem bir komedi dizisi olan Shameless izlerken göbeğinizdeki kasların eridiğini hissedeceksiniz. Amerika'da yaşayan bir gecekondu (bize göre) ailesinin hayatını anlatıyor.

***


6.Sherlock 
Polisiye - Aile Dizisi IMDB: 9.2
Bu dizi muhteşem olmakla birlikte bir tek kusuru var; Baş kahramanımız Sherlock çok zeki olduğu için çok hızlı düşünüyor ve çok hızlı düşündüğü için de çok hızlı konuşuyor, takip etmekte zorlanmazsanız kesinlikle atlamayın mutlaka izleyin.

***


5. Lost
Gizem-Macera-Psikolojik - Aile Dizisi IMDB: 8.7
Bu filmi ilk izlediğimde (2004'te) Yuh bu nasıl bir dizi böyle demiştim. Başlangıcıyla gizemleriyle sizi alıp götürecek bir dizi. Kahramanlarımız gözlerini bir adada açarlar. Uçak kazasından kurtulan ekip adada hayatta kalmak için üstün bir çaba sarf ederler. Doğal gelişen olayların dışında başka şeylerin de olduğunu fark etmeleri çok uzun sürmez.

***


4.True Dedectiv
Polisiye (7 yaş üzeri) IMDB: 9.1
Polisiyenin dibi diye tabir edebeliceğimiz bir başyapıt. Kahramanlarımız gizemli bir cinayeti çözmek için bir araya gelirler. birisi işe yeni başlamış diğeri yıllardır cinayet büroda çalışan bir dedektiftir. Ancak çömezin zekası ve inatçılığı ilerleyen süreçte işleri daha da karmaşık hale gelmesine sseep olacaktır. Kesinlikle izlenmesi gerek bir dizi.
***


3.Game of Thrones
Fantastik - Mitoloji - Macera- Savaş (12 yaş üzeri) IMDB: 9.5
Yüzüklerin efendisini izleyipte sevdiyseniz bu diziye aşık olursunuz. Olaylar mitoljik-fantastik bir zamanda geçmektedir. Kuzeyliler ile güneylilerin savaşında doğunun kraliçesi tüm dengeleri bozuyor. Taht oyunları bir başyapıt. İzlenmesi gereken bir dizi. başlamadıysanız hemen başlayın derim.

***2. The Wire 
Polisiye - Aile dizisi ancak çocuklara sıkıcı gelecektir. IMDB: 9.5
Amerikada bir liman şehrinde geçen olayların ele alındığı dizi müthiş bir gerçeklikle ele alınmış. Şu ana kadar izlediğim en gerçekçi dizi diyebileceğim dizinin böyle olmasının nedeni ise daha önemli. Bu diziyi yıllardır narkotikte çalışmış emekli polisler kaleme almış. gelişen olaylar o kadar gerçekçi ki bir süre sonra Amerikan hükumeti tarafından sakıncalı görülerek yayından kaldırıldı.

***1. Breaking Bad
Polisiye - Macera - 7 yaş üzeri IMDB: 9.5
Bana göre dizilerin babası. Gerçek bir başyapıt. Muhteşem bir serüven. Kahramanımız bir kimya öğretmenidir. Üniversiteyi dereceyle bitirmiş bir bilim insanıdır. en yakın dostları kendisine kazık atmıştır. Ailesini geçindirmek için ek iş yapmaktadır. Bir gün kanser olduğunu ve sayılı gün ömrü olduğunu anlar. Bu kısa sürede ailesine yüklü bir miras bırakmayı kafasına koyar. İşte çığırından çıkan tüm olaylar bundan sonra başlar. İzlemediyseniz ilk başlamanız gereken dizi derim.

0 yorum:

Yorum Gönder

Text Widget

Copyright © Azbilinir Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com