12 Şubat 2017 Pazar

Kediler Sularını Neden Döker

Kediler neden su kaplarını devirir, ya da kediler neden sularını döker?
Bu konuda çok fazla forum bilgisi okuyabilirsiniz, ancak gerçek bir kedi sever ve iyi bir kedi gözlemcisi olarak size işin sırrını söyleyeceğim. Kediler sularını dökmelerinin pek çok nedeni vardır:
1. Kediler bildiğiniz üzere çok titiz hayvanlardır. Suyu çeşmeden doldurduğunuzda hemen kedinizin önüne koyarsanız üzerinde ya da içindeki hava kabarcıklarını yabancı madde olarak algılarlar, ve suyun içindeki yabancı madde olarak algıladıkları kabarcıkları temizlemek için patilerini suyun içine daldırmak suretiyle suyu dışarı dökerler.
2. Başka bir durum da su uzun sürelik ise yani uzun süredir bekleyen su ise üzerinde toz zerrecikleri yada kendi tüyü gibi sizin dikkatle bakmadığınız sürece göremeyeceğiniz vb. yabancı maddeler olabilir dökerler.
 3. Su kabını koyduğunuz nokta ışık yansıması yapıyor olabilir, , pencereden ya da başka bir nesneden gelen ışık yansıyor olabilir. işte bu yansıma olayları sizin göremeyeceğiniz bir açı olduğundan fark edemezsiniz. Doğal olarak kedinin göz hizasında olmadığınız için onun gördüğü detayları göremezsiniz. işte sizin için kör nokta gibi olan açıdan yansıma suda herhangi bir madde varmış gibi etki yaratıyor olabilir.
Bu ve bunun gibi yabancı madde-kirlilik algısı kedilerin tahammül edemediği şeylerin başında gelir.


4. Kediniz sizin ilginizi çekmek istiyor olabilir,
5. Herhangi bir durumdan rahatsız olabilir,
6. Mama kabının uzun süre boş kalması,
7.Odada kapalı kalması gibi bir rahatsızlığın tepkisi olabilir.
8. Oyun oynuyor olabilir.
9. Nadir de olsa patilerini temizlemek için yaptığı da görülmüştür

Kedilerin suyu çok sevmedikleri kesindir ama bu su ile haşır neşir olmayacakları anlamına da gelmemektedir.

Çözümü nedir, bunun nihai bir çözümü vardır su kabını ağır oturaklı ayarlamalı olanlardan alacaksınız. Ayrıca ıslak zemine koymayı da düşünebilirsiniz. ahşap döşemelerinizin kabarmasını istemiyorsanız tabi ki..


0 yorum:

Yorum Gönder

Text Widget

Copyright © Azbilinir Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com