12 Şubat 2017 Pazar

İroni Gerçeğimiz


Bu söz hepimizin bildiği ve fark etmeden de olsa bazı zamanlarda memleketin güzelliğini anlatmak için kullandığımız bir cümledir. Halbuki bu söz çok  ironi bir anlamı içerir. 

Adama sormazlar mı: yahu madem ki taşı toprağı altın da biz neden fakiriz. halkın yüzde 95'i neden gariban. Bu altından taş toprak hani nerede, ya da kimin cebinde?

Bu söz mitinge gitmek için dolmuş parası bile olmayan, açlıktan nefesi kokan halkımın 15 yıllık iktidar için hülooooğ diye bağırmasından farksızdır. 
Bu coğrafyanın insanına özel bir durum mudur o ayrı bir sosyoloji tezidir. Ancak benim bildiğim bir şey var ki bizim insanımız kolay kolay adam olmaz. Ne yapacağız mücadeleyi bırakacak mıyız? Tabi ki HAYIR yüz bin kere HAYIR ama bu işlere memleketi adam etmeye ömür yetmiyor ki. Adamlar Din iman diyerek Tanrıyı bile işlerinde alet ediyorlarken nasıl olacakta memleket düzelecek, gelir dağılımı adaleti olacak? 
İşte burada açıklıyorum sıkı durun, bu cevabı herhangi bir yerde bulamazsınız. OLMAYACAK evet yanlış duymadınız bu memleketten bir b*k olmaaaaz. Sadece 3-5 kafa dengi arkadaş çevre edinip onlarla olabildiğince ne kadar mümkünse tabi ki mesut mutlu yaşamaya çalışacaksınız.
Siz doğru yerde iyi bir kişi olarak durun gerisi teferruattır. Tamam duralım da, br avuç insan sesini duyurmak için avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz, eylem yapıyoruz, talana, hileye sömürüye, doğanın katledilmesine karşı duruyoruz da ne oluyor? Ya hain ya da işe yaramaz oluyoruz.. Neyse neyse..
Gülmeyin. Bu nasıl bir yazı diye güldüğünüzü hisseder gibi oluyorum. Ahanda işte hepimizin yıllardır içine düştüğü başka bir ironi : Gülüyoruz ağlanacak halimize.

Yani sonuç olarak: Hepimiz saçma sapan insanlarız. Yarım yamalak aklımızla ne yaptığımızı bilmeden, onun peşinden bunun izinden gitme hevesinde olan kimliksiz omurgasız şuursuz bir milletiz. Böyle bir memleketin taşı toprağı altın olsa ne yazar olmasa ne yazar. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Text Widget

Copyright © Azbilinir Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com